تبلیغات
همســـــفر - به دنبال انتشار بیانیه شركت مخابرات ایران وزارت كار ادعای مخابرات را رد كرد
 
همســـــفر
آسایش , آرامش , زندگی ( کارگزاران مخابراتی لاهیجان)
درباره وبلاگ


آسایش , آرامش , زندگی

مدیر وبلاگ : همسفر
مطالب اخیر
نویسندگان
شماره ۲۹۹۴ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۲ آبان

به دنبال انتشار بیانیه شركت مخابرات ایران
وزارت كار ادعای مخابرات را رد كرد


http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/340/1017913/shargh13960802.1.JPG


شكوفه حبیب‌زاده: كمیته در مجلس پیگیری می‌كند، مسئولان مخابرات در حضور نمایندگان و مسئولان وزارت كار قول می‌دهند تا نتیجه و جمع‌بندی این كمیته درباره امور مورد اختلاف كارگزاران مخابرات روستایی و شركت مخابرات ایران مشخص شود؛ تعدیلی در كار نباشد؛ اما در عمل اتفاق دیگری می‌افتد. نامه‌ای در تاریخ‌های متعدد در همین مهرماه گذشته منتشر می‌شود كه در آن اشاره شده: «نظر به اینكه به‌رغم درخواست‌های مكرر تاكنون برخلاف رویه جاری مبنی بر انعقاد قرارداد از تیرماه سال جاری، حاضر به امضای قرارداد مستقیم همانند رویه معمول نشده‌اید، این عمل شما از نظر شركت عدم تمایل به استمرار قرارداد تلقی می‌شود و در حكم خاتمه همكاری محسوب می‌شود. لذا شایسته است برای دریافت مطالبات ضمن كار و تسویه‌حساب به امور مالی مراجعه كنید». این تنها بخشی از خلف وعده است. هرچه بیشتر بر قانون تأكید می‌شود، مخابرات بر عمل غیرقانونی خود بیش از پیش پافشاری می‌كند و كارگزارانی كه در اعتراض به عدم انعقاد قرارداد دائم در تاریخ ١٩ و ٢٠ شهریور مقابل شركت مخابرات ایران در خیابان سردار جنگل با حضور نیروی انتظامی و كاملا مسالمت‌آمیز دست به تجمعی قانونی می‌زنند، یك‌به‌یك به كمیته انضباطی فراخوانده می‌شوند. نامه‌هایی كه در آن اتهام این‌گونه عنوان می‌شود: «شركت در تحصن و تظاهرات غیرقانونی، بستن خیابان عمومی به روی عبورومرور وسائط نقلیه و عابرین، بستن و زنجیركردن درهای دفتر مركزی شركت مخابرات ایران، اعمال و رفتار خلاف شئون شغلی و اداری شامل فحاشی، توهین، بی‌حرمتی و انجام حركات ناهنجار در مقابل شركت و ایراد ضرب‌وشتم و...» و از كارگزاران معترض خواسته می‌شود ظرف ١٠ روز از رؤیت این نامه، دفاعیه خود را به دبیرخانه كمیته انضباطی ارسال كنند. بر همین اساس قصد كردیم از مسئولان مخابرات، علت را جویا شویم. پیمان دیانی، سرپرست معاونت توسعه سرمایه انسانی مخابرات ایران، اما در تماس خبرنگار «شرق»، از صحبت‌كردن امتناع می‌كند و پاسخ‌گویی را به سخنگو حواله می‌دهد.

‌قول می‌دهیم تعدیل در كار نباشد

محمدرضا بیدخام، سخنگوی شركت مخابرات ایران، در پاسخ به «شرق» درباره احضاریه كمیته انضباطی اظهار بی‌اطلاعی می‌كند، اما قول می‌دهد كه سیاست شركت مخابرات تعدیل نیرو نیست. بیدخام می‌گوید: در جلسه‌ای كه در مجلس داشتیم، تصمیم‌گیری بر آن بود كه هیچ نیرویی تعدیل نشود تا جمع‌بندی نهایی صورت بگیرد. به‌همین‌خاطر قول می‌دهم كسی از بخش خصوصی تعدیل نشود. ما در آن جلسه به مجلس و وزارت كار هم قول دادیم طبق قانون و مقررات با كارگزاران همكاری خواهیم داشت.
به گفته سخنگوی مخابرات ایران، شركت مخابرات طبق همان تیپ قرارداد با كارگزاران مخابرات روستایی، قرارداد منعقد كرده و امیدواریم با كمك مجلس و وزارت كار این مشكل حل شود. او درباره احضاریه‌ها نیز می‌گوید:‌ در جریان نیستم، اما حكم اگر برای پاسخ‌دادن است كه بحث خاصی نیست. طبق چارچوب مقررات، اگر كسی به اموال دولتی آسیب زده باشد كه قاعدتا باید پاسخگو باشد، اگر هم نه مسئله‌ای وجود نخواهد داشت».از او درباره معنای این احضاریه می‌پرسم: «چیز خاصی نیست. ما دنبال دردسر نمی‌گردیم. كارگزاران روستایی چند سال است در حال همكاری با ما هستند و جزء بهترین نیروهای ما محسوب می‌شوند. خیلی از كارهای سخت را همین عزیزان انجام می‌دهند. بنابراین نه تعدیل و نه تهدید اتفاق نمی‌افتد».بیدخام وعده می‌دهد پیگیر این احضاریه‌ها خواهم شد، اما بازهم تأكید می‌كند: «قاعدتا اگر كسی بی‌نظمی انجام دهد طبیعی است كه احضار شود. مخابرات با هر چیزی كه روبه‌روی قانون نباشد مشكل ندارد».در همین راستا، بیدخام سخن از بیانیه مخابرات به میان می‌آورد كه عینا در انتهای گزارش به آن اشاره شده است. در متن این بیانیه به تأیید قراردادهای مخابرات از سوی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی تأكید شده است. همچنین از برابری حقوق كاركنان با قراردادهای دائم و موقت سخن به میان آورده می‌شود. در مورد دوم، روزنامه «شرق» چندی پیش با انتشار دو نمونه از فیش حقوقی كارگزاران با قرارداد دائم و موقت، به تفاوت حقوق این دو بخش اشاره می‌كند و تا اینجا این ادعا رد می‌شود. در مورد نخست نیز، پیگیر می‌شویم تا ادعای شركت مخابرات را بررسی كنیم.

‌ردّ ادعای مخابرات از سوی وزارت کار

فاطمه رحمتی، معاون اداره کل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در واکنش به این بیانیه به «شرق» می‌گوید: «ادعای نادرستی است. قرارداد مخابرات هرگز به تأیید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نرسیده است». رحمتی ادامه می‌دهد: «اختلاف کارگزاران با شرکت مخابرات را می‌توان در سه دسته تقسیم کرد. اولین اختلاف که قانون روی آن تأکید داشت و مخابرات زیر بار آن نمی‌رفت، انعقاد یک قرارداد مستقیم بود. دومین مورد، طرح طبقه‌بندی مشاغل بود که کارگزاران روستایی هم به‌عنوان کارکنان شرکت مخابرات در طرح طبقه‌بندی مشاغل شرکت مخابرات قرار بگیرند و سومین مورد، نوع قرارداد از نوع دائم یا موقت بود». او ادامه می‌دهد: بالاخره پس از جلسات متعدد، شرکت مخابرات پذیرفت قرارداد مستقیم منعقد کند. در قراردادی که مخابرات برای ما ارسال کرد، رابطه کارگر و کارفرما به‌صورت مستقیم تنظیم شده بود و از این نظر به تأیید رسید و اعلام کردیم تا اینجا شرکت مخابرات به تعهد خود عمل کرده است». رحمتی اذعان می‌کند: حتی در آن مکاتبه نیز تأکید شد «بدیهی است مفاد قرارداد یادشده در موارد اختلاف در چارچوب قانون کار و مقررات تبعی آن و ماده ٨٣ قانون الحاق مواد به قانون تنظیم‌بخشی از مقررات مالی دولت (٢)، تعبیر و تفسیر خواهد شد»؛ یعنی ما درباره مفاد قرارداد اظهارنظری نکردیم». او تأکید می‌کند: «در گذشته چندین و چندبار به‌صراحت به مخابرات و ادارات کار اعلام کردیم مراد از قرارداد در آن قانون، قرارداد دائم است و به مخابرات تذکر دادیم که مکلف هستید با این افراد، قرارداد دائم منعقد کنید. بنابراین در نامه دیگری با محور بررسی نوع قرارداد، به‌صراحت نوشتیم که مراد از قرارداد، قرارداد دائم است. در نتیجه بند ٦ قرارداد شرکت مخابرات مورد تأیید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیست و حتما باید قرارداد دائم باشد و سه تا چهار ایراد دیگر هم گرفتیم و گفتیم خلاف قانون است. در پایان این نامه نیز برای اینکه از موارد اشاره‌شده سوءاستفاده نشود، تأکید کردیم این نامه به معنای آن نیست که باقی مفاد قرارداد تأیید شده است و اگر راجع ‌به آنها اختلافی رخ دهد، دوباره در آن زمینه اعمال نظر می‌کنیم».به‌ گفته معاون اداره کل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شرکت مخابرات زرنگی کرده و بخشی از نامه را کتمان می‌کند. او تأکید می‌کند: «شرکت مخابرات به نامه‌ای که موضوعش نوع قرارداد نبوده و فقط مستمربودن قرارداد بوده است، اشاره کرده و بخشی از نامه‌ را کتمان می‌کنند؛ درحالی‌که وزارت کار در هیچ مرحله‌ای به‌هیچ‌وجه قرارداد موقت را تأیید نکرده است».

‌مجلس راه فرار را بر مخابرات خواهد بست

حسن قربان‌زاده، دبیر کانون کارگزاران روستایی ایران، نیز در گفت‌وگو با «شرق» از جزئیات و دفاعیات نماینده کارگری در جلسه مجلس خبر می‌دهد. به گفته او، علیرضا محجوب، رئیس فراکسیون کارگری، رسما به نمایندگان شرکت مخابرات گفته قراردادهایی که مخابرات تنظیم کرده، متناقض با قانون است و قراردادی تنظیم و تهیه کنید که منطبق با ماده ٨٣ باشد. قربان‌زاده با اشاره به دیگر سخنان محجوب، تأکید می‌کند: «آقای محجوب در آن جلسه خطاب به نمایندگان شرکت مخابرات گفت شما مخابراتی‌ها قول داده بودید مسئله را حل کنید؛ اما نه‌تنها همت نکردید قانون را اجرا کنید، بلکه سعی کردید از مسیر دیوان عدالت اداری، با لابی‌گری و رایزنی و ارائه دادخواست‌های مبتنی بر اکاذیب، قانون را به چالش بکشید که فرار از قانون محسوب می‌شود. اگر قرار باشد ماده ٨٣ را به‌ صورت کامل اجرا نکنید، قطعا قانونی را در مجلس تدوین خواهیم کرد که کارگزاران مخابرات به‌عنوان کارکنان رسمی شرکت مخابرات شناخته شوند و دیگر راه فرار نداشته باشید و در صورت پافشاری، مجلس راه فرار را بر شما خواهد بست».

منبع : روزنامه شرق
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 25 مهر 1397 ساعت 01 و 01 دقیقه و 04 ثانیه
I am extremely inspired along with your writing skills and also with
the layout in your weblog. Is this a paid theme or did you modify it yourself?
Anyway keep up the nice high quality writing, it's uncommon to
look a nice weblog like this one these days..
شنبه 21 مهر 1397 ساعت 08 و 58 دقیقه و 48 ثانیه
<a href="http://canadianpharmacieslink.com/">prescription without a doctor's prescription</a>
http://canadianpharmacieslink.com/
[url=http://canadianpharmacieslink.com/]highest rated canadian pharmacies[/url]
جمعه 20 مهر 1397 ساعت 16 و 35 دقیقه و 37 ثانیه
<a href="http://canadianpharmaciesgen.com/">best online pharmacy</a>
http://canadianpharmaciesgen.com/
[url=http://canadianpharmaciesgen.com/]best online pharmacies canada[/url]
جمعه 20 مهر 1397 ساعت 00 و 15 دقیقه و 13 ثانیه
<a href="http://canadianpharmaciescenter.com/">canadian pharmacies shipping to usa</a>
http://canadianpharmaciescenter.com/
[url=http://canadianpharmaciescenter.com/]top rated online canadian pharmacies[/url]
پنجشنبه 19 مهر 1397 ساعت 14 و 26 دقیقه و 47 ثانیه
Yes! Finally someone writes about minecraft free download 2018.
یکشنبه 15 مهر 1397 ساعت 10 و 38 دقیقه و 47 ثانیه
Good post however I was wondering if you could write a litte more on this topic?
I'd be very thankful if you could elaborate a little bit further.
Many thanks!
شنبه 14 مهر 1397 ساعت 20 و 57 دقیقه و 42 ثانیه
<a href="http://canadianonlinepharmacysl.com/">us pharmacy no prior prescription</a>
http://canadianonlinepharmacysl.com/
[url=http://canadianonlinepharmacysl.com/]canadian pharmacies that ship to us[/url]
شنبه 14 مهر 1397 ساعت 15 و 48 دقیقه و 38 ثانیه
Magnificent beat ! I would like to apprentice at the same time as you amend your website, how can i subscribe
for a weblog web site? The account aided me a acceptable
deal. I had been tiny bit acquainted of this your
broadcast offered vibrant transparent concept
شنبه 14 مهر 1397 ساعت 02 و 15 دقیقه و 33 ثانیه
<a href="http://canadianonlinepharmacyoffer.com/">legitimate online pharmacies</a>
http://canadianonlinepharmacyoffer.com/
[url=http://canadianonlinepharmacyoffer.com/]canadian pharmacies online[/url]
چهارشنبه 11 مهر 1397 ساعت 00 و 53 دقیقه و 21 ثانیه
<a href="http://canadianonlinepharmacygen.com/">online pharmacy no prescription</a>
http://canadianonlinepharmacygen.com/
[url=http://canadianonlinepharmacygen.com/]best canadian mail order pharmacies[/url]
جمعه 6 مهر 1397 ساعت 03 و 29 دقیقه و 55 ثانیه
Hi there, everything is going perfectly here and ofcourse every one is sharing facts, that's really good, keep up writing.
جمعه 6 مهر 1397 ساعت 02 و 01 دقیقه و 04 ثانیه
Hey! I just wanted to ask if you ever have any issues with hackers?
My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing many
months of hard work due to no backup. Do you have any solutions to stop hackers?
جمعه 6 مهر 1397 ساعت 01 و 00 دقیقه و 12 ثانیه
It's an awesome article in support of all the online people; they will get benefit from it I am sure.
جمعه 6 مهر 1397 ساعت 00 و 44 دقیقه و 32 ثانیه
Write more, thats all I have to say. Literally, it
seems as though you relied on the video to make your point.
You obviously know what youre talking about, why waste your intelligence on just posting
videos to your blog when you could be giving us something informative
to read?
پنجشنبه 5 مهر 1397 ساعت 20 و 46 دقیقه و 23 ثانیه
I just couldn't go away your site prior to suggesting that I
extremely enjoyed the standard information a person supply to your visitors?
Is gonna be back often to investigate cross-check new posts
پنجشنبه 5 مهر 1397 ساعت 20 و 42 دقیقه و 06 ثانیه
I really like your blog.. very nice colors & theme. Did you make
this website yourself or did you hire someone to do it for you?
Plz respond as I'm looking to construct my own blog and would like to
know where u got this from. appreciate it
پنجشنبه 5 مهر 1397 ساعت 20 و 11 دقیقه و 03 ثانیه
Hi every one, here every person is sharing such knowledge, so it's pleasant to read this website, and I used to visit
this website all the time.
پنجشنبه 5 مهر 1397 ساعت 18 و 46 دقیقه و 52 ثانیه
Hola! I've been reading your web site for a while now
and finally got the bravery to go ahead and give you a shout out from Lubbock Texas!
Just wanted to say keep up the excellent work!
پنجشنبه 5 مهر 1397 ساعت 17 و 58 دقیقه و 23 ثانیه
This design is spectacular! You definitely know how to
keep a reader amused. Between your wit and your videos, I was
almost moved to start my own blog (well, almost...HaHa!) Fantastic job.
I really enjoyed what you had to say, and more than that, how
you presented it. Too cool!
پنجشنبه 5 مهر 1397 ساعت 17 و 29 دقیقه و 18 ثانیه
What's up, yup this paragraph is in fact good and I have learned lot of things from it about blogging.
thanks.
پنجشنبه 5 مهر 1397 ساعت 10 و 18 دقیقه و 51 ثانیه
If you desire to obtain a good deal from this piece of writing
then you have to apply these techniques to your won weblog.
پنجشنبه 5 مهر 1397 ساعت 08 و 53 دقیقه و 44 ثانیه
I am extremely impressed with your writing skills and also with the layout on your blog.
Is this a paid theme or did you customize it yourself? Either way keep up the nice quality writing,
it is rare to see a nice blog like this one today.
پنجشنبه 5 مهر 1397 ساعت 02 و 52 دقیقه و 36 ثانیه
Awesome issues here. I'm very happy to peer your post.

Thank you so much and I'm looking ahead to touch you.

Will you please drop me a mail?
پنجشنبه 5 مهر 1397 ساعت 01 و 18 دقیقه و 55 ثانیه
What's Happening i am new to this, I stumbled upon this I have found It absolutely
helpful and it has aided me out loads. I hope to contribute & help other customers like its
helped me. Good job.
چهارشنبه 4 مهر 1397 ساعت 22 و 20 دقیقه و 39 ثانیه
Have you ever considered writing an e-book or guest authoring on other blogs?
I have a blog centered on the same ideas you discuss and would really like
to have you share some stories/information. I know my subscribers would value your work.
If you're even remotely interested, feel free to send me an e
mail.
چهارشنبه 4 مهر 1397 ساعت 20 و 14 دقیقه و 22 ثانیه
I was suggested this website by my cousin. I'm not
sure whether this post is written by him as nobody else know such
detailed about my trouble. You're wonderful! Thanks!
چهارشنبه 4 مهر 1397 ساعت 11 و 02 دقیقه و 23 ثانیه
Good day! This is kind of off topic but I need some advice
from an established blog. Is it very difficult to set up your own blog?
I'm not very techincal but I can figure things out pretty fast.
I'm thinking about setting up my own but I'm not sure where
to start. Do you have any tips or suggestions? Cheers
دوشنبه 19 شهریور 1397 ساعت 17 و 01 دقیقه و 59 ثانیه
<a href="http://canadianpharmacieslink.com/">pharcharmy online no precipitation</a>
http://canadianpharmacieslink.com/
<a href=http://canadianpharmacieslink.com/>canadian pharmacy</a>
جمعه 16 شهریور 1397 ساعت 16 و 04 دقیقه و 49 ثانیه
<a href="http://canadianpharmaciesgen.com/">canadian pharmacies online</a>
http://canadianpharmaciesgen.com/
<a href=http://canadianpharmaciesgen.com/>best online pharmacies canada</a>
پنجشنبه 15 شهریور 1397 ساعت 00 و 37 دقیقه و 03 ثانیه
<a href="http://canadianonlinepharmacywest.com/">legitimate canadian mail order pharmacies</a>
http://canadianonlinepharmacywest.com/
[url=http://canadianonlinepharmacywest.com/]canadian pharmacy[/url]
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
خوش آمدید. --------------------------------------


دانلود آهنگ جدید
 
 
بالای صفحه